Penzion a kavárna PolosportPolosport

Zdravé město Chrudim - Velká Pardubická – Zlatá přilba
– pardubický hokej – loutkářská Chrudim – skanzen Veselý kopec – Muzeum barokních soch – Sečská přehrada – Zámek Slatiňany – rozhledna Bára a lanové centrum - Železné hory
– keltská stezka v Nasavrkách – židovské památky
– hrad Lichnice a mnohé další

Chrudimsko - ideální cíl pro Vaše výlety a dovolenou …

Zdravé město Chrudim,
nazývané také jako "Athény východních Čech", je město střední velikosti v Pardubickém kraji, 110 km východně od Prahy, hlavního města České republiky, 10 km jižně od Pardubic a 33 km od Hradce Králové. Městem protéká řeka Chrudimka, region navazuje na atraktivní chráněné krajinné oblasti Ždárských vrchů i Železných hor.

Historie Chrudimě
je neméně zajímavá, naleznete tak zde i v širším regionu řadu kulturních a historických památek. Od penzionu je možno do 5 minut dojít na historické náměstí Chrudimě s dominantou kostela Nanebevzetí panny Marie či k nově zrekonstruovanému Muzeu barokních soch a řadě dalších zajímavostí památkové zóny města. Město nabízí v průběhu roku řadu zajímavých kulturních a společenských programů.

Pro aktivní dovolenou a sportovní vyžití
je Chrudimsko ten pravý region - nabízí cyklostezky, hipostezky i pěší túry. Přímo od penzionu je možné se napojit na cyklostezku, která Vás dovede k dalším zajímavostem v okolí – rozhledna Bára na Podhůře, Zámek a Hřebčín Slatiňany, Železné hory, přehrada Seč, skanzen lidové architektury Veselý kopec či krásný Heřmanův Městec a mnohé další historické, kulturní i přírodní zajímavosti.
V blízkosti penzionu i širším okolí naleznete řadu sportovišť - fitcentrum, krytý bazén, koupaliště, zimní stadion, in-line stezky, lanový park, skatepark, sjezdovka ad.

Fotogalerie města i regionu

Toto a mnohem více naleznete na webovém odkazu http://chrudimsky.navstevnik.cz/


Penzion a PoloCafé U Lávky v Chrudimi hodnocení